metaboliczny blok definicja
Co to jest Blok metaboliczny. Co oznacza warunkującego przemianę danego związku na danym odcinku.

Czy przydatne?

Definicja Blok metaboliczny

W diecie zastosowanie blok metaboliczny: Blok metaboliczny - niedobór albo brak aktywności enzymu warunkującego przemianę danego związku na danym odcinku przemian, na przykład substrat (związek) A prze­chodzi pod wpływem działania enzymu w związek B, ten w związek C i tak dalej, aż do wydalenia z ustroju albo zużycia go w przemianach ustrojowych. W ten sposób powstaje tak zwany ciąg metaboliczny. W razie bloku metabolicznego (brak aktywności enzymu) ciąg metaboliczny zostaje przerwany

Czym jest Blok metaboliczny znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Biografie Dziecięce:
Słownik dzienniki rozwoju dzieci prowadzone poprzez psychologów, najczęściej na podstawie obserwacji własnych dzieci; na ich podstawie powstawały pierwsze prace z zakresu psychologii rozwojowej, które blok metaboliczny.
Co znaczy Błona Komórkowa:
Słownik lipidowo-białkowa struktura występująca na powierzchni wszystkich żywych komórek i oddzielająca ich wnętrze od środowiska zewnętrznego. Dzięki półprzepuszczalności błony komórkowej i występowaniu w blok metaboliczny.
Co znaczy Brodawczakowatość Mnoga:
Słownik mnoga - guzki pojedyncze albo mnogie, określane jako papilloma albo papillomatosis, różnej wielkości: od ziarenka pieprzu do małego grochu, o utkaniu łagodnym. Są niebolesne, niewiele spoiste, koloru blok metaboliczny.
Co znaczy Bioenergia:
Słownik rezerw energetycznych w organizmie, które mogą być przekazywane w celu wyrównywania ich niedoboru albo zachwianej równowagi. Bioenergoterapia jest rodzajem psychoterapii przekazywanej choremu bez blok metaboliczny.
Co znaczy Bladość:
Słownik skóry może być symptomem niedokrwistości. Obserwuje się wtedy blade małżowiny uszne, blade wargi i błony śluzowe j. ustnej. Bladość może być także wywołana niedoborem barwnika skóry. co występuje u blok metaboliczny.
  • Dodano:
  • Autor: