metaboliczny blok definicja
Co to jest Blok metaboliczny. Co oznacza warunkującego przemianę danego związku na danym odcinku.

Czy przydatne?

Definicja Blok metaboliczny

W diecie zastosowanie blok metaboliczny: Blok metaboliczny - niedobór albo brak aktywności enzymu warunkującego przemianę danego związku na danym odcinku przemian, na przykład substrat (związek) A prze­chodzi pod wpływem działania enzymu w związek B, ten w związek C i tak dalej, aż do wydalenia z ustroju albo zużycia go w przemianach ustrojowych. W ten sposób powstaje tak zwany ciąg metaboliczny. W razie bloku metabolicznego (brak aktywności enzymu) ciąg metaboliczny zostaje przerwany

Czym jest Blok metaboliczny znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Berkel:
Słownik Pierwiastek radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego. Jest pierwiastkiem transuranowym o liczbie atomowej 97 i masie atomowej [247]. Berkel nie występuje w przyrodzie - jest otrzymywany blok metaboliczny co znaczy.
Co znaczy Brodawczaki Krtani:
Słownik zaliczane są do pseudonowotworów, aktualnie dominuje pogląd, iż powodem ich powstawania jest wirus. Należą do w miarę regularnie spotykanych guzów u dzieci. Występują w różnym wieku, częściej blok metaboliczny krzyżówka.
Co znaczy Biochemia:
Słownik Biochemia - edukacja o budowie chemicznej organizmów żywych blok metaboliczny co to jest.
Co znaczy Błędnik Kostny:
Słownik kostna obudowa ? błędnika błoniastego, układ jam i kanałów odpowiadających ukształtowaniem elementom błoniastym; złożona jest z kanałów półkolistych, kanału spiralnego (ślimaka kostnego) i blok metaboliczny słownik.
Co znaczy Biorytm:
Słownik Biorytm - cykliczne zmiany w funkcjach organizmu uzależnione od rytmu zmian czynnika środowiskowego (na przykład światła, temperatury) albo od wewnętrznego systemu sterującego blok metaboliczny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: