fosfor definicja
Co to jest Fosfor. Co oznacza wszystkich pokarmach, przeważnie łącznie z wapniem. W organizmie.

Czy przydatne?

Definicja Fosfor

W diecie zastosowanie fosfor: Fosfor - składnik mineralny każdej komórki. Występuje we wszystkich pokarmach, przeważnie łącznie z wapniem. W organizmie występuje raczej w kościach (75%) w połączeniu z wapniem i (10%) we krwi i mięśniach w połączeniu z lipidami, węglowodanami i białkiem. Estry fosforanowe występujące we wszystkich komórkach peł­nią funkcje w przemianach tlenowych i energetycznych

Czym jest Fosfor znaczenie w Słownik składniki F .

Co znaczy Farmakologia:
Słownik edukacja o lekach i ich działaniu na organizm. Obejmuje szeroki zakres wiedzy o lekach; główne zagadnienia to: właściwości i systemy działania leków i ich wpływ na czynności biologiczne organizmu fosfor.
Co znaczy Fetoskopia:
Słownik specjalistyczne badanie opierające na wprowadzeniu do worka owodniowego cienkiego urządzenia optycznego ze źródłem światła i uwidocznieniu płodu, naczyń pępowiny i powierzchni łożyska. Folitropina fosfor.
Co znaczy Fizjologia:
Słownik Fizjologia - edukacja o prawidłowej czynności organizmu fosfor.
Co znaczy Fagocytoza:
Słownik aktywne wychwytywanie i pochłanianie poprzez komórki organizmu innych komórek, na przykład drobnoustrojów. Komórka fagocytująca, a więc fagocyt (komórka żerna), najczęściej przetrawia pochłonięty fosfor.
Co znaczy Fizjoterapia:
Słownik Fizjoterapia - obejmuje następujące działy leczenia usprawniającego: kinezyterapię (leczenie ruchem), fizykoterapię (wykorzystującą do potrzeb lecznictwa czynniki fizykalne), masaż fosfor.
  • Dodano:
  • Autor: