międzyzębowych przestrzeni definicja
Jak leczyć Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych? Czym jest z największą ilością osadów i kamienia.

Czy przydatne?

Definicja Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych

Co znaczy Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych: Powierzchnie międzyzębowe to najgorzej oczyszczane miejsca, z największą ilością osadów i kamienia zarówno nad-, jak i poddziąsłowego. Brak higieny w przestrzeniach interdentalnych wynika z braku wiedzy pacjentów na temat powstawania chorób przyzębia i nieumiejętności stosowania przyborów do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.
Bardzo istotne jest dopasowanie rozmiaru szczoteczki do szerokości przestrzeni interdentalnych, a również dobór odpowiedniego rodzaju włosia do stanu brodawki dziasłowej. Szczoteczka w nieodpowiednim rozmiarze może nie dać oczekiwanej skuteczności lub może uszkodzić tkanki przyzębia. Także dobór odpowiedniego włosia do stanu przyzębia jest bardzo istotny. Dla osób po skalingu, kiretażu i innych zabiegach chirurgicznych dostępne są szczoteczki o bardzo miękkim włosiu x-soft. Brak nitkowania pacjenci regularnie tłumaczą krwawieniem z dziąseł albo także strzępieniem nitki, a przecież powinni wiedzieć, iż strzępiąca i rwąca się nitka to nie wada produktu, tylko sygnał, iż pomiędzy zębami są jakieś zmiany próchnicowe, kamień nazębny albo nawisające wypełnienia. Zalecając pacjentowi nitkę, należy wziąć pod uwagę to, jak ciasne są powierzchnie styczne. Przykładowo, przy stłoczeniu zębów zaleca się używanie ultracienkiej taśmy. Z kolei bardzo dobre efekty oczyszczające daje także nitka, która pod wpływem wilgoci pęcznieje, tworząc delikatną gąbeczkę. Najmniejszą skuteczność w mechanicznym usuwaniu płytki nazębnej wykazują irygatory wodne. Jednak wykorzystywanie tych urządzeń (woda z dodatkiem płukanek, ciepłego roztworu NaCl albo wód leczniczych) jako uzupełnienia pozostałych metod oczyszczania powierzchni międzyzębowych działa przeciwzapalnie, wymienia pH i skład płytki. Ponadto poprawia stan psychosomatyczny, likwiduje przykry zapach z ust związany z przemianą bakterii w zalegających resztkach pokarmowych, z których uwalniają się lotne związki siarki. Czyszczenie powierzchni międzyzębowych powinno się odbywać przed właściwym myciem zębów.
Bożena Bloch, Twój Przegląd Stomatologiczny, 2008-10-01, s. 42
Leczenie Część Usług Medycznych Będzie Opodatkowana:
Zabieg informuje, iż od 1 stycznia 2011 r. część usług z zakresu ochrony zdrowia zostanie objęta VAT. Wynika to z ustawy z 29 października 2010 r. zmieniającej ustawę o VAT. Aktualnie zwolnieniu z VAT czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.
Leczenie Co Nowego W Przepisach Prawnych Regulujących Wykonywanie Stomatologicznych Zdjęć Rentgenowskich?:
Zabieg prawnych regulujących wykonywanie stomatologicznych zdjęć rentgenowskich podaje gazeta "Twoj Przegląd Stomatologiczny". Prawo atomowe (tekst jednolity: Dz.U. 2007 r., nr 42, poz. 276 z późn czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.
  • Dodano:
  • Autor: