zdrowe dziąsła zdrowe zęby definicja
Jak leczyć Zdrowe dziąsła to zdrowe zęby? Czym jest nastolatek. Aczkolwiek dziedziczy się pewną.

Czy przydatne?

Definicja Zdrowe dziąsła to zdrowe zęby

Co znaczy Zdrowe dziąsła to zdrowe zęby: Problemy z dziąsłami ma co drugi dorosły i co trzeci nastolatek. Aczkolwiek dziedziczy się pewną skłonność do chorób dziąseł i przyzębia - to do głównych przyczyn schorzeń wymieniamy tu niewłaściwą higienę j. ustnej.
W ustach na stałe bytują rozmaite bakterie, które w połączeniu ze śliną i resztkami jedzenia tworzą tak zwany płytkę bakteryjną osadzającą się na zębach i wzdłuż linii dziąseł. Myjąc zęby, usuwamy płytkę wspólnie z bakteriami, lecz jeżeli robimy to nieprecyzyjnie albo zbyt rzadko, toksyny wydzielane poprzez bakterie drażnią tkankę, doprowadzając do stanu zapalnego. Wystarczy 3-4 dni zaniedbać precyzyjne szczotkowanie zębów, aby rozwinęło się zapalenie dziąseł. Zdarza się, iż dolegliwości dziąseł i przyzębia rozwijają się niemal bez objawów. Najczęściej jednak trudno przegapić objawy. W najwyższym stopniu charakterystyczne i najłatwiejsze do zaobserwowania jest krwawienie z dziąseł - przeważnie w trakcie szczotkowania zębów, lecz może także występować samoistnie czy pod naciskiem języka. O ile zapalenie dziąseł można w pełni wyleczyć, o tyle zniszczeń poczynionych poprzez pa-radontozę nie da się kompletnie cofnąć. Można jednak zatrzymać rozwój dolegliwości i w pewnym zakresie odtworzyć uszkodzenia tkanek przyzębia. Bardzo istotna jest odpowiednia pasta do zębów - poza fluorem powinna zawierać substancje przeciwzapalne, bakteriobójcze i zapobiegające odkładaniu się kamienia nazębnego. Ponadto niezbędne są płu-kanki antyseptyczne (Colgate Plax, Meridol, Listerine), które przedłużają działanie fluoru, niszczą bakterie i zapobiegają odkładaniu się płytki nazębnej. Świetnie sprawdza się także płukanie ust naparami z ziół - szałwii, krwawnika, rumianku, nagietka, kory dębu - działają przeciwzapalnie, ściągająco, hamują przyrost bakterii. Stosuje się także preparaty o właściwościach bakteriobójczych z chlorheksydyną (Corsodyl, Sebidin, One Drop Only Chlorhexidin), przeciwzapalne płyny do płukania (Silicol dental, Sahiasept, Hascosept, Azulan) i żele do nakładania na zmiany chorobowe (Sachol, Solcoseryl, Mucosit). Dobre rezultaty daje Emdogain - biologiczny preparat w formie żelu. Nałożony na odpowiednio przygotowany korzeń zęba skutkuje regenerację tkanek. Z kolei BioGuide - błona kolagenowo-resorbowalna - izoluje miejsce uszkodzenia od tkanek nabłonkowych. Nieprecyzyjne albo zbyt rzadkie czyszczenie zębów to kluczowa powód zapalenia dziąseł i paradontozy. Sprzyjają im także wybrane schorzenia ogólnoustrojowe (na przykład cukrzyca, nadczynność tarczycy, dolegliwości krwi), przewlekły stres (osłabia odporność organizmu), dieta uboga w witaminy, palenie papierosów. Do zapalenia dziąseł przyczynia się również nawykowe zgrzytanie zębami (bruksizm), urazy powodowane szczoteczką do zębów czy niepoprawnie założone plomby.
Krystyna Bilska, Zdrowie, 2008-10-01, s. 48
Leczenie Za Rządowymi Regulacjami Przemawia Wiele Argumentów:
Zabieg działalności leczniczej to próba kompleksowego uregulowania strony organizacyjno-prawnej świadczenia usług medycznych. Proponowane rozwiązania dają nadzieję na rozwiązanie wielu problemów służby zdrowe dziąsła to zdrowe zęby.
Leczenie Zalecenia W Zakresie Sposobu Dokumentowania Zgłaszania Podejrzenia Lub Rozpoznania Choroby Zakaźnej:
Zabieg ustawy z dnia 6 września 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach (Dz. U. Nr 126, poz. 1384) i rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 kwietnia 2003 r. w kwestii wzorów formularzy zgłoszeń zdrowe dziąsła to zdrowe zęby.
Leczenie Zanim Przerobisz Lokal Na Gabinet, Zapytaj Sąsiada O Zgodę:
Zabieg uznał, iż osoba, której przysługuje prawo własności do lokalu sąsiadującego z lokalem objętym postępowaniem o określenie warunków zabudowy, posiada biznes prawny, by uczestniczyć w tym postępowaniu w zdrowe dziąsła to zdrowe zęby.
Leczenie Zastosowanie Aparatów Funkcjonalnych:
Zabieg do szerokiej ekipy ortodontycznych aparatów funkcjonalnych. Ideą działania aparatu jest przywrócenie prawidłowej funkcji układu stomatognatycznego przez tworzenie nowej okluzji. Aparatów FGB używa zdrowe dziąsła to zdrowe zęby.
Leczenie Zmiany W Jamie Ustnej U Kobiet W Ciąży:
Zabieg ciąży, z racji między innymi na zmiany hormonalne w organizmie, jest bardziej niż zazwyczaj narażona na stany chorobowe j. ustnej. Odnotowuje się powiększone wytwarzanie hormonów białkowych i zdrowe dziąsła to zdrowe zęby.
  • Dodano:
  • Autor: