dynia zwyczajna curcubita pepo definicja
Dla wegetarian DYNIA ZWYCZAJNA (Curcubita pepo). Słownik zawierają związki cukrowe, pektyny.

Czy przydatne?

Dieta DYNIA ZWYCZAJNA (Curcubita pepo)

DYNIA ZWYCZAJNA (Curcubita przygotowanie
Przygotowanie dynia zwyczajna (curcubita pepo) dieta

Definicja DYNIA ZWYCZAJNA (CURCUBITA PEPO): Pochodzi najprawdopodobniej z Azji Środkowej. Owoce dyni zawierają związki cukrowe, pektyny, niewielkie ilości soli potasu, wapnia, magnezu i żelaza i witaminy C, B1, PP i prowitaminę A. Są zasadotwórcze. Z miąższu dyni przyrządza się zupy albo marynaty, dodaje także do ciast. Dynia ma cenne właściwości dietetyczne i jest szczególnie sugerowana chorym z miażdżycą i nadciśnieniem tętniczym i ludziom z obrzękami na tle niedomogi serca i w niewydolności nerek i w chorobach wątroby, w cukrzycy i otyłości

Czym jest DYNIA ZWYCZAJNA (Curcubita znaczenie w Słownik wege D.

Przygotowanie DYNIA SZPARAGOWA (Curcubita Pepo):
Gotowanie kabaczkiem, o wielu odmianach, różniących się smakiem, kolorem i kształtem. Kabaczek zielony, o grubej skórce, ma żółtawy, słodki miąższ, nadaje się do gotowania, faszerowania i pieczenia. Kabaczek dynia zwyczajna (curcubita pepo) co znaczy.
Przygotowanie DYNIA SZPARAGOWA (Curcubita Pepo):
Gotowanie kabaczkiem, o wielu odmianach, różniących się smakiem, kolorem i kształtem. Kabaczek zielony, o grubej skórce, ma żółtawy, słodki miąższ, nadaje się do gotowania, faszerowania i pieczenia. Kabaczek dynia zwyczajna (curcubita pepo) krzyżówka.
  • Dodano:
  • Autor: