sativum petroselinum definicja
Dla wegetarian PIETRUSZKA (Petroselinum sativum). Słownik flawonoidy, sole mineralne i niewielkie.

Czy przydatne?

Dieta PIETRUSZKA (Petroselinum sativum)

PIETRUSZKA (Petroselinum przygotowanie
Przygotowanie pietruszka (petroselinum sativum) dieta

Definicja PIETRUSZKA (PETROSELINUM SATIVUM): Korzenie pietruszki są bogate w olejek eteryczny, flawonoidy, sole mineralne i niewielkie ilości furanokumaryn. W liściach znajdują się spore ilości witaminy C, prowitaminy A i olejek eteryczny i spore ilości żelaza i furanokumaryn. Korzeń jest składnikiem wywarów, dodaje się go do surówek i sałatek, a również do marynat. Pietruszka ma właściwości moczopędne. Związki czynne zawarte w korzeniach zwiększają wytwarzanie śliny i soków trawiennych. Pietruszka może być używana w leczeniu kamicy moczowej, przewlekłych infekcji dróg moczowych, w dnie i gośćcu. Z racji na zawartość witaminy C, żelaza i potasu liście odgrywają korzystną rolę w łagodzeniu tak zwany wiosennego zmęczenia. Jedna łyżka siekanej natki w pełni pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminy C i E

Czym jest PIETRUSZKA (Petroselinum znaczenie w Słownik wege P.

Przygotowanie PAPRYKA (Capsicum Sp.):
Gotowanie Ameryki do Europy poprzez żeglarzy Kolumba. W Europie jej uprawę rozwinęli Turcy. Nadająca papryce ostry smak kapsaicyna znajduje się raczej w nasionach, skórce i w przegrodach dzielących owoc na pietruszka (petroselinum sativum).
Przygotowanie PIETRUSZKA (Petroselinum Sp.):
Gotowanie śródziemnomorskiego. Świeżymi posiekanymi liśćmi przyprawia się dania warzywne, zupy, majonezy, potrawy z jaj i grzybów, kanapki i zimne zakąski. Nasiona stosowane są do sera topionego i pikli pietruszka (petroselinum sativum).
Przygotowanie POMIDOR (Lyopersicon Esculentum):
Gotowanie do Europy został przywieziony poprzez hiszpańskich żeglarzy. Ma sporo odmian. Pomidory spożywa się na surowo, w sałatkach, a również używa do zup, sosów i spaghetti, dusi, smaży i nadziewa. Wchodzą pietruszka (petroselinum sativum).
Przygotowanie POZIOMKA (Fragaria Vesca):
Gotowanie leśnej są małe i bardzo aromatyczne, ogrodowej – znacząco większe, jednak o słabszym zapachu. Cechują się niską wartością kaloryczną (36 kcal/100g). Idealne na surowo, podawane także jako deser pietruszka (petroselinum sativum).
Przygotowanie PROSO:
Gotowanie wiechlinowatych. Ciągle stanowi tradycyjne pożywienie w wielu państwach afrykańskich i w Chinach. Bogate w fosfor, żelazo, fluor i witaminę A, co skutkuje, że doskonale likwiduje zmęczenie umysłowe pietruszka (petroselinum sativum).
  • Dodano:
  • Autor: