sinens citrus pomarańcza definicja
Dla wegetarian POMARAŃCZA (Citrus sinensis). Słownik państwach śródziemnomorskich, południowych.

Czy przydatne?

Dieta POMARAŃCZA (Citrus sinensis)

POMARAŃCZA (Citrus sinensis przygotowanie
Przygotowanie pomarańcza (citrus sinensis) dieta

Definicja POMARAŃCZA (CITRUS SINENSIS): Pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Uprawiana w państwach śródziemnomorskich, południowych stanach USA i Afryce. Pomarańcze gorzkie stosowane są do produkcji przetworów i likierów (pomarańcza bergamota dostarcza olejku bergamotowego służącego do aromatyzowania herbaty Earl Grey). Pomarańcze słodkie spożywane są na surowo, w sałatkach owocowych, jako bonus do potraw i ciast. Służą do wyrobu soków, galaretek i dżemów. Zawierają niewielkie ilości witamin i soli mineralnych, mają właściwości bakteriobójcze. Pod skórką znajduje się biała warstwa, tak zwany albedo, bogata w witaminę P (rutynę) i pektyny. Kandyzowana skórka stosowana jest do ciast

Czym jest POMARAŃCZA (Citrus sinensis znaczenie w Słownik wege P.

Przygotowanie PSZENICA:
Gotowanie starożytności. Pochodzi z Mezopotamii. Bogata w związki mineralne (sodu, wapnia, potasu, magnezu, fosforu, siarki, żelaza) i witaminy B1, B2, B12, D, E, K, PP. Zawiera najwięcej protein i glutenu ze pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PORZECZKI: BIAŁA, CZERWONA I CZARNA (Ribes Sp):
Gotowanie o uprawie w Europie pochodzą z XV w. Bogate w witaminę C, w szczególności porzeczka czarna. Zawierają pektyny, garbniki i antocyjany i składniki mineralne, w tym bor i jod, a również związki żelaza pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PROSO:
Gotowanie wiechlinowatych. Ciągle stanowi tradycyjne pożywienie w wielu państwach afrykańskich i w Chinach. Bogate w fosfor, żelazo, fluor i witaminę A, co skutkuje, że doskonale likwiduje zmęczenie umysłowe pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PIETRUSZKA (Petroselinum Sp.):
Gotowanie śródziemnomorskiego. Świeżymi posiekanymi liśćmi przyprawia się dania warzywne, zupy, majonezy, potrawy z jaj i grzybów, kanapki i zimne zakąski. Nasiona stosowane są do sera topionego i pikli pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie POZIOMKA (Fragaria Vesca):
Gotowanie leśnej są małe i bardzo aromatyczne, ogrodowej – znacząco większe, jednak o słabszym zapachu. Cechują się niską wartością kaloryczną (36 kcal/100g). Idealne na surowo, podawane także jako deser pomarańcza (citrus sinensis).
  • Dodano:
  • Autor: