sinens citrus pomarańcza definicja
Dla wegetarian POMARAŃCZA (Citrus sinensis). Słownik państwach śródziemnomorskich, południowych.

Czy przydatne?

Dieta POMARAŃCZA (Citrus sinensis)

POMARAŃCZA (Citrus sinensis przygotowanie
Przygotowanie pomarańcza (citrus sinensis) dieta

Definicja POMARAŃCZA (CITRUS SINENSIS): Pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Uprawiana w państwach śródziemnomorskich, południowych stanach USA i Afryce. Pomarańcze gorzkie stosowane są do produkcji przetworów i likierów (pomarańcza bergamota dostarcza olejku bergamotowego służącego do aromatyzowania herbaty Earl Grey). Pomarańcze słodkie spożywane są na surowo, w sałatkach owocowych, jako bonus do potraw i ciast. Służą do wyrobu soków, galaretek i dżemów. Zawierają niewielkie ilości witamin i soli mineralnych, mają właściwości bakteriobójcze. Pod skórką znajduje się biała warstwa, tak zwany albedo, bogata w witaminę P (rutynę) i pektyny. Kandyzowana skórka stosowana jest do ciast

Czym jest POMARAŃCZA (Citrus sinensis znaczenie w Słownik wege P.

Przygotowanie POMIDOR (Lyopersicon Esculentum):
Gotowanie do Europy został przywieziony poprzez hiszpańskich żeglarzy. Ma sporo odmian. Pomidory spożywa się na surowo, w sałatkach, a również używa do zup, sosów i spaghetti, dusi, smaży i nadziewa. Wchodzą pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PSZENICA:
Gotowanie starożytności. Pochodzi z Mezopotamii. Bogata w związki mineralne (sodu, wapnia, potasu, magnezu, fosforu, siarki, żelaza) i witaminy B1, B2, B12, D, E, K, PP. Zawiera najwięcej protein i glutenu ze pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PROSO:
Gotowanie wiechlinowatych. Ciągle stanowi tradycyjne pożywienie w wielu państwach afrykańskich i w Chinach. Bogate w fosfor, żelazo, fluor i witaminę A, co skutkuje, że doskonale likwiduje zmęczenie umysłowe pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PIETRUSZKA (Petroselinum Sativum):
Gotowanie są bogate w olejek eteryczny, flawonoidy, sole mineralne i niewielkie ilości furanokumaryn. W liściach znajdują się spore ilości witaminy C, prowitaminy A i olejek eteryczny i spore ilości żelaza i pomarańcza (citrus sinensis).
Przygotowanie PIEPRZ (Piper):
Gotowanie najstarszych przypraw, pochodząca z Indii. Stanowią ją owoce-jagody pnącza z rodz. pieprzowatych. Zawarty w nich alkaloid piperyna jest odpowiedzialna za ostry, palący smak. Powszechnie stosowany pomarańcza (citrus sinensis).
  • Dodano:
  • Autor: