definicja
Słownik Wał definicja. Czym jest powstałe w konsekwencji działania sił przyrody albo wzniesione.

Czy przydatne?

Definicja Wał

Co oznacza WAŁ: 1. podłużne usypisko z ziemi, kamieni i tym podobne, powstałe w konsekwencji działania sił przyrody albo wzniesione sztucznie, na przykład w celu zabezpieczenia przed powodzią, obrony przed wrogiem; nasyp, szaniec; 2. narzędzie w kształcie grubego walca osadzonego w ramie na osi, wykorzystywane do ugniatania i wyrównywania gruntu, nawierzchni dróg i tym podobne,,; 3. obiekt maszyny obracający się w łożyskach, mający kształt długiego walca z osadzonymi na nim innymi elementami, które wykonują wspólnie z nim ruch obrotowy albo wahadłowy skręcający; 4. bicie, lanie, baty, cięgi

Czym jest Wał znaczenie w Słownik wyrazy W .

Co znaczy Wino:
Słownik 1. napój alkoholowy otrzymywany wskutek fermentacji alkoholowej miazgi albo soku z winogron, a również z innych owoców; 2. winorośl; 3. kolor w kartach oznaczany czarnym sercowatym listkiem, pik wał.
Co znaczy Wiechowy:
Słownik 1. związany z wiązką, pękiem czego; 2. związany z twórczością Stefana Wiecheckiego albo z gwarą miejską Warszawy wał.
Co znaczy War:
Słownik 1. liczba produktu, na przykład piwa, cukru, otrzymana jednokrotnie wskutek gotowania surowców albo półproduktów; 2. dawniej wrzący, gotujący się płyn; 3. ogromne gorąco, upał, żar wał.
Co znaczy Wysokość:
Słownik liczony od podstawy w górę, w kierunku pionowym do wierzchołka, do górnej płaszczyzny, krawędzi; 2. odległość od ziemi, od jakiegoś punktu do punktu znajdującego się w górze; 3. liczba, liczba wał.
Co znaczy Wkręcić:
Słownik umieścić, umocować coś w czymś; 2. sprytnie nakłonić, namówić kogoś do kupna, wzięcia czegoś; 3. ulokować, umieścić kogoś na jakimś stanowisku, urzędzie, zazwyczaj używając protekcji, zabiegając o wał.
  • Dodano:
  • Autor: