definicja
Słownik Wał definicja. Czym jest powstałe w konsekwencji działania sił przyrody albo wzniesione.

Czy przydatne?

Definicja Wał

Co oznacza WAŁ: 1. podłużne usypisko z ziemi, kamieni i tym podobne, powstałe w konsekwencji działania sił przyrody albo wzniesione sztucznie, na przykład w celu zabezpieczenia przed powodzią, obrony przed wrogiem; nasyp, szaniec; 2. narzędzie w kształcie grubego walca osadzonego w ramie na osi, wykorzystywane do ugniatania i wyrównywania gruntu, nawierzchni dróg i tym podobne,,; 3. obiekt maszyny obracający się w łożyskach, mający kształt długiego walca z osadzonymi na nim innymi elementami, które wykonują wspólnie z nim ruch obrotowy albo wahadłowy skręcający; 4. bicie, lanie, baty, cięgi

Czym jest Wał znaczenie w Słownik wyrazy W .

Co znaczy Wyrzut:
Słownik 1. żal, pretensja o coś, wymówka, zarzut, karcąca uwaga; 2. rzucenie czegoś na odległość, mocny, gwałtowny ruch ręki, nogi, głowy; 3. krosty, pryszcze, wykwity na skórze wał.
Co znaczy Wdepnąć:
Słownik 1. idąc wejść w coś, nastąpić na coś; 2. wejść, zajść gdzieś, do kogoś po drodze na chwilę; wstąpić wał.
Co znaczy Wierzyć:
Słownik 1. przyjmować, uznawać coś za prawdę; 2. wyznawać jakąś religię; 3. mieć do kogoś albo do czegoś zaufanie, bazować na kimś albo na czymś, być pewnym kogoś, czegoś, ufać komuś wał.
Co znaczy Wyrocznia:
Słownik bezwzględnym autorytetem w pewnym środowisku; 2. przepowiednia przyszłości, proroctwo; 3. w starożytności miejsce kultu, przeważnie przy świątyniach, gdzie wg ówczesnych wierzeń, bogowie za wał.
Co znaczy Wolant:
Słownik 1. oburęczna sterownica wykorzystywana do zarządzania płatowcem; 2. gra polegająca na odbijaniu powyżej siatką korkowej piłeczki zaopatrzonej w lotki z piór; 3. lekki, odkryty powozik wał.
  • Dodano:
  • Autor: