walec definicja
Słownik Walec definicja. Czym jest dokoła jednego z jego boków; 2. maszyna samobieżna albo doczepna.

Czy przydatne?

Definicja Walec

Co oznacza WALEC: 1. figura geometryczna powstała poprzez obrót prostokąta dokoła jednego z jego boków; 2. maszyna samobieżna albo doczepna z ciężkimi stalowymi wałami albo ogumionymi kołami, wykorzystywana do ugniatania, ubijania, wygładzania i wyrównywania gruntu, nawierzchni dróg, do rozkruszania stwardniałej gleby i tym podobne; 3. obiekt występujący w wielu maszynach roboczych (na przykład w walcarkach, młynach, kalandrach), mający kształt walca (bryły geometrycznej), osadzony obrotowo na osi, prasujący, ugniatający, wygładzający coś własną zewnętrzną boczną powierzchnią

Czym jest Walec znaczenie w Słownik wyrazy W .

Co znaczy Wejść:
Słownik się do przodu, otrzymać się dokądś, do wnętrza czegoś, znaleźć się gdzieś, przekroczyć jakieś granice, wkroczyć; 2. otrzymać się z niższego miejsca na wyższe, wspiąć się, wdrapać się na coś; 3 walec.
Co znaczy Walić:
Słownik rozpadanie się, upadek czegoś; burzyć, rozwalać, przewracać coś; 2. uderzać mocno, bić, tłuc, grzmocić, zadawać razy, ciosy, mocno stukać, łomotać; 3. rzucać, sypać coś z siłą, w dużej ilości; 4 walec.
Co znaczy Wstawka:
Słownik wstawianej do bielizny, a również do bluzek, sukien damskich; 2. słowo, tekst, partia baletowa, muzyczna, scena filmowa i tym podobne włączone, wpisane w dany tekst literacki, w sztukę odgrywaną na walec.
Co znaczy Wina:
Słownik normy postępowania (prawne, obyczajowe, moralne); 2. odpowiedzialność za niedobry gest, za popełnione wykroczenie; 3. przyczynienie się do czegoś złego, to, co skutkuje złe konsekwencje, niepożądane walec.
Co znaczy Wilżenie:
Słownik 1. czynienie wilgotnym, lekkie moczenie; 2. stawanie się wilgotnym walec.
  • Dodano:
  • Autor: