jądro definicja
Co to jest Jądro. Co oznacza hormony. Miąższ jadra jest podzielony na tak zwany zraziki.

Czy przydatne?

Definicja Jądro

W diecie zastosowanie jądro: Jądro - męski gruczoł płciowy, wytwarzający plemniki i hormony. Miąższ jadra jest podzielony na tak zwany zraziki, zawierające nasieniotwórcze kanaliki kręte. W nabłonku kanalika występują komórki nasienne, z których powstają plemniki i komórki podporowe Sertoliego. W tkance łącznej pomiędzy kanalikami krętymi leżą komórki śródmiąższowe Leydiga, stanowiące gruczoł wydzielania wewnętrznego (dokrewnego). Plemniki są wyprowadzane z jąder systemem kanalików. Jądra leżą w mosznie. Brak jąder w mosznie wymaga rady lekarskiej

Czym jest Jądro znaczenie w Słownik składniki J .

Co znaczy Jałowość:
Słownik bakterii, wirusów, grzybów, na przykład materiały opatrunkowe, narzędzia, leki, pomieszczenia, również postępowanie mające na celu zapobieganie zakażeniu. Ma szczególne znaczenie w chirurgii, stąd jądro.
Co znaczy Jajowody:
Słownik Jajowody - trąbkowate struktury zapewniające połączenie pomiędzy jajnikami a macicą jądro.
Co znaczy Jajnik:
Słownik gruczoł płciowy (rozrodczy), wytwarzający kobiece komórki rozrodcze, i hormony. Dwa jajniki są położone ?zewnątrzotrzewnowo, po bokach jamy miednicy. W warstwie obwodowej jajnika występują pęcherzyki jądro.
Co znaczy Język:
Słownik Język - narząd mięśniowy, położony na dnie j. ustnej. Zawiera narządy smaku (kubki smakowe). Odgrywa istotną rolę w ssaniu, żuciu i mówieniu jądro.
Co znaczy Jontoforeza Pilokarpinowa:
Słownik Jontoforeza pilokarpinowa - sposób laboratoryjna wykorzystywana do oznaczania stężenia sodu i chloru w pocie. Odgrywa zasadniczą rolę w rozpoznaniu mukowiscydozy jądro.
  • Dodano:
  • Autor: