anum pimmpinella anyżek definicja
Dla wegetarian ANYŻEK (Pimmpinella anisum). Słownik baldaszkowatej uprawianej w państwach.

Czy przydatne?

Dieta ANYŻEK (Pimmpinella anisum)

ANYŻEK (Pimmpinella anisum przygotowanie
Przygotowanie anyżek (pimmpinella anisum) dieta

Definicja ANYŻEK (PIMMPINELLA ANISUM): Suszone i sproszkowane owoce jednorocznej rośliny baldaszkowatej uprawianej w państwach południowych. Charakteryzują się słodkawo-korzennym, piekącym smakiem, intensywnym zapachem i szaro-brunatną barwą. Od tysiącleci służące jako aromatyczna, słodkawa przyprawa do ciast, słodyczy, chleba, warzyw i wódek. Zawierają 2-6% olejku eterycznego, którego kluczowym składnikiem jest anetol. W leczeniu wykorzystuje się nasiona anyżu, które mają działanie wykrztuśne, wiatropędne, rozkurczowe i mlekopędne. Stosuje się przy nieżycie dróg oddechowych, zaburzeniach trawienia, kolkach, migrenach

Czym jest ANYŻEK (Pimmpinella anisum znaczenie w Słownik wege A.

Przygotowanie ANYŻ GWIAZDKOWY (Illicu Verum):
Gotowanie ośmioramiennej gwiazdki wiecznie zielonego krzewu z rodz. magnoliowatych, uprawianego w Chinach i na Półwyspie Malajskim. Stanowi popularną przyprawę w Azji Południowo-Wschodniej o korzenno-słodkawym anyżek (pimmpinella anisum).
Przygotowanie AGREST (Grossularia Reclinata):
Gotowanie która zdobyła sobie nazwę „winorośli północy”. Jadalne są owoce (jagody) o barwie czerwonej, zielonej albo żółtej, w miarę inicjalnie dojrzewające, dzięki czemu stanowią latem dobre źródło witaminy anyżek (pimmpinella anisum).
Przygotowanie AWOKADO (Persea Gratissima):
Gotowanie pochodzącego z Ameryki Południowej, o zielonej albo ciemnej skórce. Dojrzały ma tłusty, miękki miąższ. Spożywany zwykle na surowo, jako samodzielna przystawka albo składnik sałatek i gęstych sosów (w anyżek (pimmpinella anisum).
Przygotowanie ARBUZ (Citrullus Vulgaris):
Gotowanie rośliny z rodz. dyniowatych, pochodzącej z Afryki Południowej i uprawianej w ciepłych rejonach na całym świecie. Jadalne są owoce (jagody) o wadze do kilkunastu kilogramów, o czerwonym albo różowym anyżek (pimmpinella anisum).
  • Dodano:
  • Autor: